صفحه اصلی / تجهیزات پزشکی / اخبار / پرستاران با داشتن شرایط سخت، مشغول ارائه خدمت هستند

پرستاران با داشتن شرایط سخت، مشغول ارائه خدمت هستند

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تاکید بر جبران کمبود نیروی پرستاری در استان گفت: تعداد بالای بیماران و کمبود تعداد پرستار از جمله مشکلات پرستاری در استان است.
به گزارش وبدا، دکتر سعید کشمیری در نشست با معاون پرستاری وزارت بهداشت و مدیران پرستاری استان افزود: سختی کار پرستاران بسیار زیاد است که می‌توان با افزایش تعداد کمک پرستار و افزایش سطح جذب نیروهای طرحی، سختی کار پرستاران را کاهش داد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: پایه و اساس شغل پرستاری مهربانی و هنر است و پرستاران با داشتن شرایط سخت، مشغول ارائه خدمت هستند.
وی تصریح کرد: تعداد بالای بیماران و کمبود تعداد پرستار از جمله مشکلات پرستاری در استان است که امید است با مرتفع شدن مشکلات پرستاران انگیزه آنان نیز برای ادامه کار دوچندان شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: یکی از شغل‌های سخت دنیا پرستاری بوده و تنها عشق و علاقه است که باعث شده پرستاران با تمام وجود به ارائه خدمت بپردازند.
همچنین سرپرست دفتر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهردر ادامه گفت: در استان بوشهر ۱۸ بیمارستان وجود داد که ۱۰ بیمارستان دانشگاهی و ۸ بیمارستان خارج از پوشش هستند و خدمات درمانی را به هم استانی‌ها ارائه می‌دهند.
حمیده خاتون هلال بحر افزود: توسعه بسیاری در بخش‌های بیمارستانی در استان انجام‌شده اما با توجه به این توسعه، نیروی مورد نیاز به این بخش‌ها اختصاص نیافته ازاین‌رو کمبود پرستار بسیار احساس می‌شود.
وی بیان داشت: سهمیه نیروهای شرکتی که قرار است تازه استخدام شوند ۵۲ نفر است که بسیار کم بوده و امید است با افزایش سهمیه‌ها بتوانیم مشکلات پرستاری استان را مرتفع کنیم.
سرپرست دفتر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: فاصله بین آموزش بالینی در برخی فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها بسیار زیاد بوده و برخی از آنان سواد و توان مهارتی پایینی دارند.
هلال بحر اظهار داشت: عدم جایگزینی نیروهای خروجی، عدم پرداخت مطالبات و عدم جذب نیروهای جدید، از عمده مشکلات پرستاری استان است.
گفتنی است، معاون پرستاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و هیات همراه در سفری دو روزه به استان بوشهر از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بازدید کرد و به بررسی وضعیت پرستاری استان بوشهر پرداخت.
همچنین نشست معاون پرستاری وزارت بهداشت و مدیران پرستاری استان بوشهر در دومین روز سفر معاون وزیر به استان بوشهر در سالن ابن‌سینای دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *