صفحه اصلی / تجهیزات پزشکی / اخبار / پرداخت بدهی با اوراق، سنت نادرستی است

پرداخت بدهی با اوراق، سنت نادرستی است

از سال ۹۵ تاکنون این بیمه ها با اینکه پول بیمه خودروها از مردم گرفته اند، حدود هزار میلیارد تومان از حق وزارت بهداشت را پرداخت نکرده اند. پرداخت بدهی با اوراق، سنت نادرستی است که در کشور اتفاق افتاده است

 دکتر جان بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت: مطابق قانون، ۱۰ درصد از درآمد ناشی از حق بیمه شخص ثالث خودروها باید برای درمان رایگان بیماران تصادفی در اختیار وزارت بهداشت قرار گیرد. 

 اما از سال ۹۵ تاکنون این بیمه ها با اینکه پول بیمه خودروها از مردم گرفته اند، حدود هزار میلیارد تومان از حق وزارت بهداشت(Health) را پرداخت نکرده اند. پرداخت بدهی با اوراق، سنت نادرستی است که در کشور اتفاق افتاده است. 

بیمه های تکمیلی به وزارت بهداشت پیشنهاد داده اند که به جای بخش اعظمی از بدهی خود، اوراق بدهند که ما در وزارت بهداشت قبول نکرده ایم. وقتی کسی پول نقد دارد و به جای آن اوراق می دهد که سررسید آن ۹ ماه دیگر است، یعنی می خواهد سوء استفاده کند.

اگر وزارت بهداشت مجبور شود، به علت بار سنگین بدهی های معوقه از بیماران تصادفی پول بگیرد، در آن صورت برخی از مردم که مجبورند هم پول بیمه (Insurance)را بدهند و هم پول درمان را در هنگام تصادف، ممکن است برای بیمه شخص ثالث خودروهایشان مراجعه نکنند، در این صورت چرخه کار معیوب می شود.

 

 

جهان گستر بزرگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *