صفحه اصلی / تجهیزات پزشکی / اخبار / مشکل کسر بودجه وزارت بهداشت با منابع بیمه ای تامین اجتماعی حل نمی شود

مشکل کسر بودجه وزارت بهداشت با منابع بیمه ای تامین اجتماعی حل نمی شود

عضو شورایعالی نظام پرستاری کشور با اعتقاد به این که این انتقال منابع تأثیری در میزان دریافتی پرسنل بیمارستان های دانشگاه های علوم پزشکی ندارد، گفت: با انتقال منابع مالی تأمین اجتماعی تنها بهانه وزارت بهداشت از میان میرود.

علی اشرف رحمان پناه در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با بیان این که نمی توان درباره درست یا غلط بودن این کار اظهار نظر کرد، افزود: منابع مالی که در جهت درمان بیمه شدگان مصرف شود خیلی نمی تواند در جبران کسری های اعتبار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تأثیری داشته باشد.

وی با طرح این پرسش که با انتقال بیمه سلامت به وزارت بهداشت عملاً چه تغییری حاصل شد؟ افزود: علت تأخیر در پرداخت معوقات نمی تواند تنها ناشی از کمبود نقدینگی تأمین اجتماعی باشد پس منابع سایر بیمه ها از جمله بیمه سلامت چه می شود؟

عضو شورایعالی نظام پرستاری کشور گفت: شاید این تغییر تنها سبب تسریع در روند پرداختی ها شود اما عملاً در سرنوشت پرسنل تأثیری ندارد.

رحمان پناه با بیان اینکه هزینه های سلامت ظرف سربازی است که روز به روز بیشتر می شود، در ادامه گفت: با وجود همه منابع موجود اعم از بیمه تأمین اجتماعی و بیمه سلامت … باز منابع محدود است اما شاید این انتقال سبب کوتاه شدن سیکل اداری پرداختی ها شود که در نهایت به تسریع در روند پرداخت منجر شود.

وی یادآور شد: در استان ما مطالبات تا پایان خردادماه پرداخت شده و این قول داده شده تا پایان سال ۳ ماه باقی مانده تا شهریور ماه پرداخت میشود.

جهان گستر بزرگ 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *