صفحه اصلی / تجهیزات پزشکی / اخبار / لزوم اجتماعی شدن سلامت

لزوم اجتماعی شدن سلامت

قائم مقام معاونت اجتماعی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه در مجمع‌های سلامت باید صدای مردم در حوزه سلامت شنیده شود، گفت: باید در این راستا مجمع‌های محلی در محلات شکل گیرد تا صدای مردم در حوزه سلامت از طریق مجمع های شهرستان، استانی و ملی به گوش رییس جمهور رسیده شود.

دکتر علی اصغر فرشاد در اولین مجمع سلامت استان کرمان با حضور استاندار کرمان با بیان اینکه وزارت بهداشت(Ministry of Health) تنها می‌تواند ۲۰ درصد نیاز سلامت جامعه را پاسخگو باشد، گفت: ۸۰ درصد دیگر سلامت جامعه و افراد بر عهده مردم توانمند و همکاری‌های بین بخشی خواهد بود و این دو بال اگر نباشد، در حوزه سلامت موفق نخواهیم بود.

وی با تاکید بر اینکه در مجمع‌های سلامت باید صدای مردم در حوزه سلامت شنیده شود، افزود: باید در این راستا مجمع‌های محلی در محلات شکل گیرد تا صدای مردم در حوزه سلامت از طریق مجمع های شهرستان، استانی و ملی به گوش رییس جمهور رسیده شود.

فرشاد با تاکید بر اینکه دولت به دنبال اجتماعی شدن سلامت(Health) است، گفت: در این راستا به دنبال رویکردی نوین برای تحقق سلامت همگانی و کاهش نابرابری‌ها در سلامت هستیم و معتقدیم قدم رسیدن برای عدالت این مهم خواهد بود.

قائم مقام معاونت اجتماعی وزارت بهداشت با اشاره به برگزاری دومین مجمع سلامت کشوری در اردیبهشت ماه ۹۷ در تهران، اظهار کرد: در آیات و احادیث اسلامی نیز بر نقش مشارکت‌های اجتماعی برای سلامت تاکید شده است و امروز می‌بینیم که سلامت معنوی یکی از تاکیدات سازمان‌های بهداشتی جهانی است و این مهم در دنیا و به صورت علمی تایید شده است.

وی با اشاره به سیاست‌های بالادستی و فرمایشات مقام معظم رهبری و برنامه‌ ششم توسعه و همچنین تاکید وزیر بهداشت مبنی بر اجتماعی شدن سلامت اظهار کرد: در هر محله با حمایت خیرین یک خانه محله (کانون سلامت محور) ایجاد خواهد شد که قرار است با توافق صورت گرفته بین وزارت بهداشت و راه و شهرسازی، در این کانون‌ها مردم برای سلامت خود گرد یکدیگر جمع شوند و با کمک دولتمردان، بتوانند وضعیت سلامت خود را تحلیل کنند. اگر مردم این موضوع را درک کنند، همکاری نیز خواهند کرد و دولت نیز نقش حمایتی را خواهد داشت.

جهان گستر بزرگ 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *