صفحه اصلی / تجهیزات پزشکی / اخبار / طرح تحول نظام سلامت، برند ایران در دنیا است/ دیپلماسی سلامت می تواند فشار روانی ایجاد شده برای انسداد ایران را بشکند

طرح تحول نظام سلامت، برند ایران در دنیا است/ دیپلماسی سلامت می تواند فشار روانی ایجاد شده برای انسداد ایران را بشکند

سفیر ایران در ویتنام و آکرودیته کامبوج، گفت: طرح تحول نظام سلامت از جمله مواردی است که به عنوان برند ایران در بسیاری از کشورها به ویژه شرق آسیا و ویتنام، مطرح است و توانسته موفقیت های بالایی در نظام سلامت ایران داشته باشد.

دکتر صالح ادیبی در گفتگو با خبرنگار وبدا، با اعلام این مطلب، اظهار داشت: بازخورد طرح تحول سلامت در دیگر کشورهای دنیا نیز مطرح است و از ما می پرسند که چگونه توانسته اید در این طرح به موفقیت های بزرگی دست پیدا کنید، بر همین اساس، اجرای این طرح، یکی از نکات مثبت کشور و قابل معرفی به سایر کشورهای دنیا است.

وی با اشاره به جایگاه پزشکان ایرانی در بین مردم سایر کشورهای دنیا، تصریح کرد: مسئولان علمی کشور و افرادی که با تاریخ آشنا بوده و یا با سابقه پزشکی ایران و از جمله ابن سینا، دانشگاه جندی شاپور اهواز و ربع رشیدی ایران آشنایی دارند، می توانند در قالب دیپلماسی سلامت و با سفر به کشورهای مختلف، فشار روانی ایجاد شده برای انسداد ایران را بشکنند.

سفیر ایران در ویتنام و آکرودیته کامبوج، خاطرنشان کرد: پزشکان ایرانی در دنیا مطرح هستند و وزیر بهداشت که شان و جایگاه ویژه در حوزه پزشکی دارد می تواند نقش مهمی در معرفی نظام سلامت ایران به دنیا داشته باشد، چون بسیاری از کشورها از وزیر بهداشت دعوت می کنند که برای بیان اقدامات و موفقیت های نظام سلامت، به آن کشورها سفر کند.

سفیر اکرودیته، سفیری  است که علاوه بر نمایندگی سیاسی دولت متبوع خود در کشوری که مقیم است در کشور مجاور آن نیز به عنوان سفیر اکرودیته فعالیت می‏ کند و از نظر حقوق کنسولی مانند سفیر مقیم محسوب می شود.

 

 

جهان گستر بزرگ 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *