صفحه اصلی / تجهیزات پزشکی / اخبار / ضرورت مشارکت سازمان‌دهی‌شده تمام آحاد مردم در حوزه سلامت

ضرورت مشارکت سازمان‌دهی‌شده تمام آحاد مردم در حوزه سلامت

معاونت اجتماعی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در نخستین مجمع_سلامت استان_چهارمحال_و_بختیاری، مشارکت سازمان‌دهی‌شده تمام آحاد مردم در حوزه سلامت را مفهوم اجتماعی شدن نظام سلامت عنوان کرد و بر ضرورت تحقق این امر تاکید کرد.

دکتر سید محمد هادی ایازی با بیان اینکه سلامت تنها وابسته به مسائل ژنتیکی نیست بر نقش خانواده و روابط اجتماعی و تعامل سازمان و نهادها تاکید کرد.

وی تصریح کرد: اجتماعی شدن سلامت رویکردی نوین برای تحقق سلامت همگانی و کاهش نابرابری‌ها در سلامت است.

دکتر ایازی با بیان این‌که سلامت از موضوعاتی است که در دین مقدس اسلام مورد تاکید قرار گرفته است، افزود: مشارکت و مسوولیت‌پذیری برای تحقق سلامت ضروری است.

وی سلامتی را شامل سلامت جسم، روان، معنوی و اجتماعی عنوان کرد و اظهار داشت: متاسفانه هم اکنون ۱۲ درصد مردان و ۱۶ درصد زنان کشور افسردگی دارند.

به گفته دکتر ایازی سالانه ۳۳۳هزار نفر در کشور دچار مصدومیت ناشی از حوادث ترافیکی می‌شوند و حدود ۵ هزار تخت بیمارستانی به این بیماران اختصاص پیدا می‌کند.

دکتر ایازی در ادامه با اشاره به برخی آمارهای نگران‌کننده در خصوص بار مراجعات مردمی به مراکز درمانی ناشی از کم‌توجهی به نکات ایمنی و عدم رعایت مسایل بهداشتی، بر لزوم اتخاذ سیاست‌های سلامت‌محور تاکید کرد.

گفتنی است نخستین مجمع سلامت استان چهارمحال و بختیاری در هفدهمین روز از اسفند جاری در سالن همایش‌های ابن‌سینای مجتمع رحمتیه دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد برگزار شد

 

 

جهان گستر بزرگ

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *