صفحه اصلی / تجهیزات پزشکی / اخبار / سامانه ثبت اعلام کمبود تجهیزات پزشکی برای مدیریت کمبودهای احتمالی

سامانه ثبت اعلام کمبود تجهیزات پزشکی برای مدیریت کمبودهای احتمالی

مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت گفت: دانشگاه های قطب در رسیدگی و مدیریت کمبود دانشگاه های همجوار باید محور قرار گیرند و سامانه ثبت اعلام کمبود تجهیزات پزشکی از سوی دانشگاه ها راه اندازی شد ه است و با استفاده تمامی دانشگاه های علوم پزشکی از این سامانه، می توان کمبودهای احتمالی را مدیریت کرد. 
به گزارش وبدا،  دکتر رضا مسائلی مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی، روز گذشته در نشست با معاونین غذا و دارو و مدیران تجهیزات پزشکی دانشگاه های قطب علوم پزشکی بیان داشت: در شرایط تحریم، تمام دانشگاه ها باید به دقت، نیاز، مصرف و تهیه تامین تجهیزات و ملزومات پزشکی مراکز تابعه را مدیریت و برنامه ریزی نمایند.
وی اظهار داشت: سامانه ثبت اعلام کمبود تجهیزات پزشکی برای دانشگاه ها در پورتال imed  راه اندازی شده است. با استفاده از این سامانه و به شرط ورود دقیق اطلاعات، می توان کمبودها را مدیریت کرد. در این سامانه دانشگاه های قطب می توانند نیازمندی های دانشگاه ها و مراکز خود را مشاهده و نیازمندی های دانشگاه خود را وارد کنند تا در اسرع وقت این کمبودها پیگیری و جبران شود.
دکتر مسائلی افزود: دانشگاه های قطب در رسیدگی و مدیریت کمبود دانشگاه های همجوار باید محور قرار گیرند و همچنین جلسات قطب باید به صورت مدون با محوریت مدیریت تامین تجهیزات و ملزومات پزشکی برگزار شود.
در ادامه این نشست مهندس محمد مهدی علاالدین، سرپرست گروه نظارت بر تامین تجهیزات پزشکی به تشرح اقدامات و برنامه‌های مدیریت تامین و پیشگیری از کمبودهای تجهیزات و ملزومات پزشکی پرداخت.
بر اساس این گزارش تمامی دانشگاه ها موظف شدند میزان مصرف سال ۱۳۹۶ و نیاز سال ۱۳۹۷ خود را به صورت جزیی و دقیق برای اداره کل تجهیزات پزشکی ارسال تا برنامه ریزی لازم برای تامین با مشارکت آنها انجام گیرد.

جهان گستر بزرگ 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *