صفحه اصلی / سرگرمی / شخصیت شناسی / رنگ ماشین شما, نشان دهنده شخصیت شماست

رنگ ماشین شما, نشان دهنده شخصیت شماست

میدانیم که سلیقه افراد برگرفته از شخصیت انها هست. همۀ ما معتقدیم که رنگ ها می‌توانند بر روحیات ما تاثیراتی بگذارند. طراحان دکوراسیون داخلی رنگ های خاصی که برترین تاثیرات را روی انسان ها می گذارند انتخاب میکنند و نقاش ها در پالت های خود از رنگ هایی بهره گیری می‌کنند که بیننده را به واکنش وادارد.

روانشناسی رنگ ها می‌گوید رنگ های گوناگون تاثیرات مختلفی روی ما انسان ها دارند. برخی رنگ ها باعث تقویت روحیه و شادی و برخی رنگ ها باعث ایجاد اضطراب و استرس می‌شوند. اما آیا رنگ محصولاتی که خرید می‌کنیم هم چیز درمورد شخصیت ما می‌گویند؟

در این مطلب نشان داده شده هست که آیا رنگ ماشین شما چیزی درمورد شخصیت شما می‌گوید یا خیر؟ همان طور که در مطلب اشاره شده هست گاهی اوقات اولویت های ما در رنگ ها نشان می‌دهد که چگونه می‌خواهیم در دید دیگران ظاهر شویم.

گرچه عوامل دیگری مانند جنسیت و سن هم در گزینه رنگ ها بسیار موثر میباشند.

 
سفید: همان طور که همه  میدانیم رنگ سفید حس پاکی و تازگی می‌دهد. این رنگ معمولا حس جوانی و مدرن بودن را نشان می‌دهد.


مشکی: رنگ مشکی رنگ قدرت هست به همین علت مشهور ترین رنگ برای ماشین های لوکس و قیمتی رنگ مشکی هست. مردم اغلب از این رنگ به رنگ قدرت، رمز و راز و حتی بدیمن یاد میکنند.

 
نقره ای: سومین رنگ مشهور مختص ماشین ها رنگ نقره ای هست که با حس نوآوری و مدرنیته در رابطه هست. محصولاتی که از تکنولوژی بالایی برخوردار میباشند اغلب به رنگ نقره ای میباشند. پس این رنگ با چیزهای اخیر، مدرن و پیشرفته در رابطه هست.


قرمز: اگر آرزوی داشتن یک ماشین قرمز دارید روانشناسان محیطی می‌گویند شما فردی بسیار پر انرژی هستید که تمایل زیادی به قدرت، عمل و اعتماد به نفس بالا دارید.


آبی: مردم اغلب آبی را به رنگ پایداری و امنیت می شناسند. اگر در حال رانندگی در یک ماشین آبی رنگ هستید نشاندهنده این هست که فردی مستقل و قابل اعتماد هستید.


زرد: به گفته روانشناسان راندن یک ماشین زرد ممکن هست به این معنی باشد که شما در کل فردی خوشحال هستید و کمی اکثر از انسان های عادی به سمت کارهای ریسک پذیر کشش دارید.


خاکستری: به گفته روانشناسان کسانی که ماشین خاکستری دارند علاقه ای به خودنمایی ندارند و اکثر ترجیح میدهند حضوری نامحسوس داشته باشند.

ناگفته نماند که گزینه رنگ ماشین به عوامل دیگری چون قیمت و تعداد گزینش ها هم بستگی دارد.

شخصیت افراد نقش مهمی در گزینش رنگ ها دارد اما خریداران اغلب تحت تاثیر عواملی چون قیمت هم قرار میگیرند. بعنوان مثال خرید ماشین سفید اکثر از اینکه به حس جوان و مدرن بودن بستگی داشته باشد به محیطی بستگی دارد که در آن زندگی می‌کنید. کسانی که در آب و هوای گرم زندگی می‌کنند ترجیح میدهند ماشین های روشن بخرند تا تیره.

 

جهان گستر بزرگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *