صفحه اصلی / تجهیزات پزشکی / اخبار / راه اندازی ۶ هزار و ۲۰۰ طرح در اولویت وزارت بهداشت است

راه اندازی ۶ هزار و ۲۰۰ طرح در اولویت وزارت بهداشت است

۶ هزار و ۲۰۰ طرح در حوزه بهداشت در سراسر کشور تعریف شده که در اولویت اجرا و راه اندازی قرار دارد
معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ۶ هزار و ۲۰۰ طرح در حوزه بهداشت در سراسر کشور تعریف شده که در اولویت اجرا و راه اندازی قرار دارد.

علیرضا رییسی روز چهارشنبه در آیین بهره برداری ۱۷ پروژه بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اهواز در مرکز خدمات جامع سلامت روستای فتح ۲ غرب اهواز اظهار کرد: از این تعداد سه هزار و ۱۰۰ طرح تا پایان امسال و چهار هزار و ۲۰۰ طرح تا نیمه اول سال آینده به بهره برداری می رسد.

وی افزود: مابقی طرحها با پیشرفتهای فیزیکی ۵۰ تا ۶۰ درصدی در دست اجراست که در صورت تامین اعتبار مراحل تکمیل آنها انجام خواهد شد.

معاون وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: ۱۶۲ پروژه در حوزه بهداشت اهواز تعریف شده که از این تعداد کار اجرای ۷۲ پروژه آغاز شده است و امروز نیز شاهد راه اندازی بخشی از این پروژه ها هستیم .

رییسی با بیان این که اولویت اول وزارت بهداشت(Ministry of Health) رسیدگی به مناطق کمتر برخوردار از جمله خوزستان است تصریح کرد: در سال ۱۳۹۲ حدود ۴۶درصد مراکز روستایی کشور از پزشک برخوردار بوده اند که در حال حاضر این تعداد به بیش از ۸۶ درصد رسیده است.

وی ادامه داد: از جمله تذکرات وزارت بهداشت در حوزه آلودگی های زیست محیطی تذکر درخصوص سیگار و مالیات بر سیگار است که در مجلس شورای اسلامی با جدیت دنبال می شود.

معاون وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: مصرف دخانیات سالانه ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار میلیارد ریال به حوزه سلامت هزینه تحمیل می کند این در حالی است که پایین ترین مالیات بر سیگار در کشور ایران به میزان کمتر از ۱۰ درصد است که این به معنی ترویج سیگار و بیماری است.

صبح امروز به مناسبت دهه فجر ۱۷ پروژه بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با حضور علیرضا رییسی معاون بهداشت وزیر بهداشت, درمان و آموزش پزشکی به بهره برداری رسید.

برای بهره برداری از این طرح ها ۴۶ میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال از محل اعتبارات استانی و ملی هزینه شده است.

 

 

جهان گستر بزرگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *