صفحه اصلی / تجهیزات پزشکی / اخبار / حوزه سلامت از اولویت های پژوهشی دانشگاه صنعتی شریف است

حوزه سلامت از اولویت های پژوهشی دانشگاه صنعتی شریف است

رییس دانشگاه صنعتی شریف گفت: دانشگاه صنعتی شریف در حوزه پژوهش، اولویت های مهمی را مشخص کرده که شامل انرژی، سلامت، آب و محیط زیست است.

دکتر محمود فتوحی فیروز آباد در مراسم امضای تفاهم نامه راه اندازی مرکز توسعه فناوری سلامت دانشگاه های صنعتی شریف و علوم پزشکی تهران، اظهار داشت: دانشگاه صنعتی شریف دارای ۱۲ هزار دانشجو، ۴۸۰ عضو هیات علمی و ۱۳ دانشکده است که بیش از ۵۰ درصد از آنها در مقطع تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل هستند.

وی با اشاره به وجود ۳۰ پژوهشکده و مرکز پژوهشی در دانشگاه صنعتی شریف، خاطرنشان کرد: خوشبختانه این دانشگاه به حوزه سلامت وارد شده و وضعیت مناسبی دارد و اخیرا نیز تفاهم نامه ای با دانشگاه علوم پزشکی ایران به منظور اجرای دوره های مشترک کارشناسی ارشد و دکترا امضا کردیم و خوشحالیم که امروز نیز با دانشگاه علوم پزشکی تهران تفاهم نامه مشترک امضا می کنیم.

رییس دانشگاه صنعتی شریف یادآور شد: دانشکده های مهندسی برق، مکانیک، شیمی و مواد در حوزه سلامت فعالیت دارند و حوزه سلامت، از حوزه های مهم و با اولویت دانشگاه است.

دکتر فتوحی در پایان گفت: مرکز پژوهشی موفقیان دانشگاه صنعتی شریف که در حوزه توانبخشی فعالیت دارد توانسته اقدامات و پژوهش های بسیار ارزشمندی را انجام دهد و امیدواریم که همکاری های مشترک بین دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه های علوم پزشکی، افزایش یابد

 

 

جهان گستر بزرگ 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *