صفحه اصلی / تجهیزات پزشکی / اخبار / تکمیل پرونده الکترونیک سلامت، اولویت‌ مهم‌ وزارت بهداشت

تکمیل پرونده الکترونیک سلامت، اولویت‌ مهم‌ وزارت بهداشت

از ۷۷ میلیون نفری که اطلاعات آنها در سامانه‌های وزارت بهداشت ثبت شده، حدود ۵۰ میلیون نفر حداقل یک بار خدمت بهداشتی را در واحدهای بهداشتی دریافت کرده‌اند

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: یکی از مهم‌ترین اولویت‌های وزارت بهداشت در این دوره، تکمیل پرونده الکترونیک سلامت است و در این راستا سه سامانه در حال ثبت اطلاعات سلامت مردم هستند که اطلاعات بالغ بر ۷۷ میلیون نفر در این سامانه‌ها ثبت شده است.

دکتر علیرضا رییسی اظهار داشت: از ۷۷ میلیون نفری که اطلاعات آنها در سامانه‌های وزارت بهداشت(Ministry of Health) ثبت شده، حدود ۵۰ میلیون نفر حداقل یک بار خدمت بهداشتی را در واحدهای بهداشتی دریافت کرده‌اند.

وی تصریح کرد: سامانه‌های ثبت پرونده الکترونیک سلامت(Electronic Health Record) در حال رفع ایرادات و نواقص هستند و باید توسعه پیدا کنند تا در سطوح دو و سه خدمات به پرونده الکترونیک سلامت در سطح بیمارستان‌ها و بخش خصوصی متصل شوند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت یکی از برنامه‌های آینده این معاونت را استفاده از استارت آپ‌ها و اپلیکشن‌های تلفن همراه عنوان کرد و گفت: مردم، بسیاری از اطلاعات اولیه و ابتدایی که از طریق اپلیکیشن‌هایی که بر روی تلفن همراه و تبلت نصب می‌شود را می‌توانند وارد کنند تا در پرونده الکترونیک آنها ثبت شود تا از مراجعات غیرضرور کاسته شود.

رییسی اضافه کرد: اپلیکیشن‌های تلفن همراه در حوزه پرونده الکترونیک سلامت، پل ارتباطی بین وزارت بهداشت و مردم خواهند بود تا وزارت بهداشت بتواند با کمک آنها، راهنمایی‌ها و توصیه‌های لازم در مورد مراقبت‌های بهداشتی، بیماری‌ها و ارجاعات مورد نیاز را به مردم ارائه دهد.

 

 

 

جهان گستر بزرگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *