صفحه اصلی / دانستنیهای پزشکی / آخرین دستاوردها / تلگرام یک بالشت چراغ دار به چه دردی میخورد

تلگرام یک بالشت چراغ دار به چه دردی میخورد

محققین نوعی بالشت به نام Sunrise Smart Pillow ابداع کرده اند که میتواند به بهتر بیدار شدن شما کمک کند. روش آن به این صورت است که شما به کمک یک اپلیکیشن زمانی را که میخواهید صبح از خواب بیدار شوید را مشخص میکنید. بالشت که بصورت وایرلس به اپلیکیشن موبایل متصل است ۳۰-۵ دقیقه قبل از زنگ زدن الارم، چراغ های ال ای دی دو طرف خود را روشن میکند. این زمان قابل تنظیم است.

روشن شدن چراغ ها به شما کمک میکند تا خواب شما به تدریج سبک شود تا بتوانید بهتر از خواب بیدار شوید. این وسیله بخصوص به کمک کسانی میاید که صبح ها قبل از روشن شدن هوا باید از خواب برخیزند. از این بیشتر هم میخواهید. از این بیشتر هم دارد. یک سنسور حرکت در بالشت قرار دارد که میتواند حرکات سر شما در حین خواب را حس کرده و تحلیل کند. از روی این تحلیل متوجه میشود شما در خواب سطحی یا عمیق هستید و چراغ ها را موقعی روشن میکند که خواب شما سطحی است. به این ترتیب صدای ناگهانی زنگ شما را وحشت زده از خواب بیدار نمیکند.

باز هم بیشتر میخواهید. اشکالی ندارد. چراغ های ال ای دی دو طرف بالشت ابتدا به رنگ قرمز ملایم هستند و به تدریج شدت نور آنها بیشتر شده و به زرد گرایش پیدا میکند. همچنین موقع بیدار شدن شما را با نواختن یک موسیقی ملایم اعلام میکند.

بیشتر هم هست. میتوانید بالشت را طوری تنظیم کنید که در ابتدای خواب برای شما کتاب بخواند یا موسیقی ملایم بزند یا چراغ های آن روشن بمانند تا شما قدری مطالعه کنید. سنسورهای حرکتی آن به محض اینکه متوجه شوند شما به خواب رفته اید نور و موسیقی را خاموش میکنند.

 

جهان گستر بزرگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *