صفحه اصلی / تجهیزات پزشکی / اخبار / بیشترین شکایت مردم به سامانه ۱۹۰، دریافت تعرفه پزشکی زیاد

بیشترین شکایت مردم به سامانه ۱۹۰، دریافت تعرفه پزشکی زیاد

مدیر کل نظارت بر درمان وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: سامانه ۱۹۰ شنوای صدای مردم و شکایات همه ایرانیان از نظام سلامت است و بیشترین شکایات مردم به این سامانه دریافت تعرفه های بالای پزشکی از مردم است.
علیرضا عسکری افزود: سامانه ۱۹۰ وزارت بهداشت شنوای صدای مردم و هر گونه شکایت و انتقاد از مسائل مرتبط با بهداشت و درمان است و گر چه بیشترین شکایات مردم تاکنون به خاطر دریافت تعرفه های پزشکی زیاد بوده است اما فعالیت این سامانه به برخورد با تعرفه های پزشکی اضافه منحصر نمی شود.

وی گفت: ممکن است مردم در مراجعه به بیمارستان یا اورژانس بیمارستان یا در یک مطب احساس کنند که رسیدگی و توجه کافی به آنها نمی شود و خدمات مورد نیازشان به آنها ارائه نمی شود یا کسی صدای آنها را نمی شود، در این صورت سامانه ۱۹۰ گوش شنوای مردم است و می تواند به مردم و مراجعه کنندگان به مراکز بهداشتی-درمانی کمک کند.

مدیر کل نظارت بر درمان و اعتباربخشی وزارت بهداشت افزود: در دوره جدید فعالیت وزارت بهداشت در دولت دوازدهم، فصل جدیدی از فعالیت سامانه ۱۹۰ شروع شده است، ستاد کشوری این سامانه تشکیل شده و ستادهای استانی آن نیز در حال شکل گیری است و فرآیند رسیدگی به شکایات مردم به صورت الکترونیکی ثبت و دنبال می شود.

عسکری گفت: در واقع سامانه ۱۹۰ وزارت بهداشت مرجعی است برای شنیدن صدای مردم، ممکن است مثلا مردم در مراجعه به یک بیمارستان خصوصی برای بستری یا مراجعه به یک مطب احساس کنند که بیش از حد، از آنها پول گرفته شده است، قطعا در صورت تماس با سامانه ۱۹۰ به مشکل آنها رسیدگی می شود.

وی افزود: اگر مردم هنگام پذیرش در بیمارستان پول زیادی به عنوان ودیعه از آنها گرفته شود و این پول اضافه به آنان برگردانده نشود یا اگر بیماری در بیمارستان برای دریافت پول، به گروگان گرفته شود، با جدیت با آن مرکز متخلف برخورد می شود. نگهداشتن بیمار به خاطر پول خط قرمز وزارت بهداشت است چنین مواردی نداریم و به هیچ وجه تحمل نمی شود.

عسکری گفت: پس از تماس مردم با سامانه ۱۹۰، دیگر نیازی به پیگیری اداری آنان نیست و سامانه ۱۹۰ بدون درگیر کردن مردم با سیستم بروکراتیک اداری فرایند رسیدگی را با همکاری سازمانهای دیگری مانند نظام پزشکی و تعزیرات تا آخر دنبال می کند و نتیجه را به مردم اعلام خواهد کرد.

جهان گستر بزرگ 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *