صفحه اصلی / تجهیزات پزشکی / اخبار / انتقاد سخنگوی وزارت بهداشت از سازمان تامین اجتماعی به دلیل عدم پرداخت به موقع مطالبات

انتقاد سخنگوی وزارت بهداشت از سازمان تامین اجتماعی به دلیل عدم پرداخت به موقع مطالبات

سخنگوی وزارت بهداشت، گفت: علی رغم تلاش های صورت گرفته، وضعیت پرداخت بدهی ها از سوی سازمان تامین اجتماعی مورد رضایت نیست.
 دکتر ایرج حریرچی سخنگوی وزارت بهداشت در نشست هفتگی با اصحاب رسانه با انتقاد از سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: علی رغم تلاش های صورت گرفته، وضعیت پرداخت بدهی ها از سوی سازمان تامین اجتماعی مورد رضایت نیست، چراکه وضعیت در شرایط فعلی حساس است و بیمارستان و ارائه دهندگان خدمات باید بتوانند تدابیر لازم را بیندیشند تا دارو و ملزومات موردنیاز را تامین کرده و دستمزد پرسنل را بپردازند.
وی افزود: ما در سال ۹۶ مبلغ ۷۰۶۴ میلیارد تومان سند به سازمان تامین اجتماعی ارسال کردیم که از این میزان، ۳۰۴۰ میلیارد تومان به مراکز دولتی وصول شده و ۴۰۲۳ میلیارد تومان نیز طلب باقی مانده است.
دکتر حریرچی ادامه داد: در سال ۹۷ نیز ۲۳۰۱ میلیارد تومان سند به سازمان تامین اجتماعی ارسال شده که ۹۵۶ میلیارد تومان وصول شده و ۱۳۴۵ میلیارد تومان هنوز طلب باقی مانده است و در مجموع مراکز دولتی ۵۳۶۸ میلیارد تومان از سازمان تامین اجتماعی برای سال ۹۶ و ۹۷ طلب دارند.
سخنگوی وزارت بهداشت در پایان با بیان اینکه میزان مطالبات از سازمان بیمه سلامت با شدت کمتری همراه است، اظهار داشت: اسناد ارسالی به این سازمان برای سال های ۹۶ و ۹۷، حدود ۱۱۶۸۱ میلیارد تومان بوده که ۷۲۳۹ میلیارد تومان آن وصول شده و ۴۴۴۲ میلیارد تومان از بیمه سلامت هنوز طلب داریم، درحالی که به بیمه سلامت ۲۰ درصد بیشتر اسناد ارسال شده، اما طلب باقی مانده از آن ۲۰ درصد کمتر از سازمان بیمه تامین اجتماعی است.

جهان گستر بزرگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *