صفحه اصلی / تجهیزات پزشکی / اخبار / امضای تفاهم‌نامه همکاری ایران و برزیل در زمینه تجهیزات پزشکی

امضای تفاهم‌نامه همکاری ایران و برزیل در زمینه تجهیزات پزشکی

تفاهمنامه همکاری جمهوری اسلامی ایران و برزیل در زمینه تجهیزات پزشکی با حضور وزرای خارجه دو کشور در کشور برزیل توسط مشاور وزیر بهداشت و مدیرکل تجهیزات پزشکی و آژانس سلامت برزیل به امضا رسید.

از مفاد تفاهم نامه جمهوری اسلامی ایران و برزیل ایجاد تسهیلات لازم برای حضور تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی ایران در نمایشگاه تجهیزات پزشکی کشور برزیل است.  یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های تجهیزات(Equipment) پزشکی دنیا در آمریکای لاتین در کشور برزیل برگزار می‌شود و این حضور گامی در جهت توسعه صادرات تجهیزات پزشکی ساخت ایران است.

بر اساس این تفاهم نامه مقرر شد تا تسهیلات ویژه برای تولیدکنندگان ایرانی از سوی طرف برزیلی فراهم شود تا شرکت‌های ایرانی به‌صورت پاویون مستقل در نمایشگاه تجهیزات پزشکی ۲۰۱۹ برزیل حضور فعال داشته باشند. استفاده از تجارب نظام رگولاتوری و کنترل کیفی تجهیزات پزشکی کشور برزیل از دیگر مفاد این تفاهم نامه است.

سرمایه‌گذاری مشترک در تولید تجهیزات پزشکی(medical) برزیلی در ایران با انتقال تکنولوژی و با مشارکت بخش خصوصی ایران و برزیل نیز در  این تفاهم‌نامه  توافق شده است و مقرر شد برنامه‌ریزی آن انجام و عملیات اجرایی آن از نمایشگاه تجهیزات پزشکی ۲۰۱۸ برزیل آغاز شود.

 

 

جهان گستر بزرگ 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *